מחר הבחירות!!

שלום יקרים, זהו אחרי כל הרעש והבאזז שהיה באינטרנט ובחדשות לאחרונה, מחר נגמר החלק הראשון של הבלגן בבחירות עצמן, ואז יבוא החלק השני ואולי היותר מעצבן אפילו, שבו המסחרה על ההרכב של הקואליציה תביא לי ולעוד רבים וטובים את הג'אננה. אני חושבת שזה השלב שבו הערכים ותפיסת העולם של כל מועמד ומפלגה עומדים למבחן הגדול.

האם נעמוד במה שהבטחנו? האם נתפשר ועד כמה, איפה נוכל להשפיע יותר, מבפנים או מבחוץ?  אני לא לגמרי בטוחה מה התשובה הנכונה לזה. האם עדיף להתפשר ולעשות שינוי מבפנים מתוך הקואליציה או להישאר כאופוזיציה נשכנית מבחוץ. איפה באמת המועמדים שבהם אני תומכת יעשו את המקסימום? מכמה וכמה הרצאות ששמעתי מחברי כנסת במהלך השנים האחרונות הבנתי עד כמה העבודה הפרלמנטרית חשובה גם כשחברי הכנסת באים מטעם האופוזיציה. גם אז יש להם כוח להעביר חוקים ולקדם דברים חשובים לאיכות חיינו. אבל אין ספק שעדיין את הכיוון העיקרי מוביל ראש הממשלה הנבחר והשרים.

מה שהיה מעניין לראות במהלך הקמפיינים של המפלגות השונות זה עד כמה המחאה החברתית של הקיץ שעבר הצליחה להכניס את המסרים של צדק חברתי לתוך השיח הפוליטי ממש אצל כל המפלגות. מי אמר שהמחאה לא עזרה? עזרה ועוד איך!  אולי לא השיגה מהפך גדול ומיידי אבל גרמה לשינוי בדרך שבה פתאום כולם מציגים את עצמם כחברתיים.

האמירות "אין למי להצביע", "שום דבר לא יעזור" "הכול אותו חרא" וכד', עדיין מעצבנות אותי אבל אני מנסה לחשוב מה מקורם, מה זה אומר בעצם? זה מצביע על ייאוש, על תחושה ששום דבר לא יעזור, על חוסר אונים, על תחושה שמה שהיה הוא שיהיה. תחושה שהשיטה דפוקה, שאין בעצם מי שאכפת לו, שכולם אותו דבר ועוד. מעניין שכאשר אני חושבת למי להצביע יש לי לפחות 4 קולות שהייתי שמחה לחלק בין מועמדים ומפלגות שונות. למה?, מה ההבדל?

אולי כי אני אופטימית חסרת תקנה. אולי כי הייתי שותפה לא מעט פעמים לתהליכים של שינוי שכולם אמרו שלא יצליחו והצליחו בכל זאת. אולי כי אני לא חושבת שיש שחור ולבן בפוליטיקה ויכול להיות כפי שגם קורה, שמי שאני ממש לא מזדהה עם דעותיו המדיניות, מקדם חוקים חברתיים שאני מאוד בעדם. ובעיקר כי זה מה יש ואני לא מוכנה לשבת מהצד ולא להשפיע.

מצורף סרטון מעניין מבית היוצר של אניי לאנורד, האישה והארגון שיצרו את "סיפורם של הדברים" (the story of stuff)  והשפיעו על דעת הקהל בארה"ב ובעולם כולו. סרט שתרם לקידום המודעות לנזק שגורמת תרבות הצריכה שלנו לסביבה ולחיים של כולנו. כאן היא מדברת על הנזק ההרסני שגרם התיקון לחוק שעבר בבית המשפט העליון בארה"ב שבו תאגידים וגופים מסחריים הורשו לתרום כספים ללא הגבלה למועמדים אלו ואחרים במערכת הבחירות האמריקאית. כיצד תאגידים גדולים חוסמים בעזרת כספים ותרומות לפוליטיקאים, העברה של חוקי סביבה ובריאות שאמורים להגן על האזרחים. מי אמר הון שלטון ולא קיבל?

תצביעו נכון ואל תוותרו על מעורבות ואכפתיות גם אחרי הבחירות,

דבי.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s